Jana Velcová  |   46x  |

MŠ je 2třídní zařízení. Budova školy je od roku 2004 po celkové rekonstrukci, vyhovuje normám pro předškolní vzdělávání. Je přizpůsobená podmínkám pro začlenění dětí se zdravotním postižením.

Jedná se o stavbu malého vilového typu, která prošla celkovou rekonstrukcí. MŠ je v provozu od roku 1945. Původně patřila závodu PČP Nejdek (Přádelny česané příze) – do roku 1950. Následně, dle směrnic Ministerstva školství, přešla pod MNV Nejdek. Po tuto dobu byla jednotřídní. V červnu 2004 proběhla celková rekonstrukce, která trvala 2 měsíce.

6. září 2004 byla MŠ po rekonstrukci otevřena s rozšířením o třídu v podkroví budovy. MŠ má 2 třídy. V přízemí se nachází třída s bezbariérovým přístupem a v patře je podkrovní vestavba pro druhou třídu.

MŠ se nachází v okrajové lokalitě města Nejdek, mimo centrum. Součástí budovy je rozlehlá zahrada se zahradním vybavením, které se bude doplňovat. Velké prostory zahrady MŠ využívá celoročně. Na těchto výhodách staví i konkrétní cíle výchovné práce se zaměřením na častější aktivity v přírodě.

V přímé blízkosti MŠ se nachází fara a kostel evangelické církve. S evangelickou farou navázala MŠ kontakt a staví na vzájemné spolupráci.

Zápis do MŠ probíhá v měsíci květnu (2. - 16. května). Datum je zveřejněn v Nejdeckých listech. Děti se přijímají podle schválených kritérií (viz dokumenty MŠ). MŠ je školské zařízení s celodenním provozem a celodenním stravováním.

CHARAKTERISTIKA VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU

ŠVP je naším vlastním programem. Cílem je zdravý a všestranný rozvoj osobnosti dítěte a uspokojování jeho fyzických, psychických a sociálních potřeb.

Ke splnění cíle ŠVP nám pomáhá svět pohádek, který je pro dětskou duši a vnímání dítěte přirozenou cestou poznání. Upřednostňujeme učení na základě praktické zkušenosti a osobních prožitků.

Při výchově a vzdělání se zaměřujeme na tyto oblasti:

-         - rozvíjení fyzické zdatnosti a obratnosti, vytváření vztahu k aktivnímu pohybu

-         - vedení dětí k úctě k životu, ochraně zdraví, zdravému životnímu stylu, zdravé životosprávě

-         - zapojení dětí do skupiny vrstevníků, umět se v ní prosadit, spolupracovat a naslouchat

-         - podporování estetického a kulturního cítění dítěte

-         - utváření vztahu k živé i neživé přírodě, vedení dětí k ohleduplnému a zodpovědnému přístupu k životnímu prostředí

Vycházíme z poznání každého jednotlivého dítěte a přizpůsobujeme výchovné působení a vzdělání jeho potřebám a možnostem. Respektujeme osobnost dítěte a dbáme, aby byl pedagog dítěti partnerem a přirozeným vzorem a jejich rodičům spolupracovníkem při dosahování stanovených cílů.

Naším cílem je, aby děti mateřskou školu navštěvovaly s radostí a strávený čas v prostředí dětského kolektivu byl pro ně do budoucna inspirující.

DOPLŇUJÍCÍ  PROGRAMY A  AKTIVITY  ŠKOLY

Naše hlavní vzdělávací nabídka bude doplněna těmito programy školy :

• - výcvik bruslení
  • předplavecký výcvik
  •  - cvičení v tělocvičně 1x týdně ( Zvoneček)
  • - výuka německého a anglického jazyka s externí pracovnicí
  •  - spolupráce s MŠ v Německu
  • - logopedická prevence  v rámci výchovně vzdělávací činnosti na třídách
  • - pohybové aktivity (výlety do okolí Nejdku)
  • - Mikulášská nadílka
  •  - Vánoční besídka
  •  - Masopustní karneval
  •  - divadelní / hudební program v MŠ  (1x měsíčně)
  •  - Velikonoční zajíčkova nadílka
  •  - Tvořivá dílna ke dni maminek
  •  - Den dětí (oslava na zahradě MŠ, sportovní dopoledne)
  •  - Pasování předškoláků na školáky (slavnost)
  • - přespání v MŠ přes noc (předškoláci)
  • - celodenní výlet mimo území Nejdku
  •  - Prevence :  Svět záchranářů Karlovy Vary, spolupráce s městskou a státní Policii ČR
  •  - Fond SIDUS - veřejná sbírka na vybavení dětských zdravotn. zařízení
  •  -  Hopa Hopa Karlovy Vary
  •  - vyšetření zraku v MŠ
  •  - účast na výtvarných soutěžích ( Vánoční jarmark - Městská knihovna Nejdek)

POHÁDKOVÁ TÉMATA PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

ZÁŘÍ:               O VELIKÉ ŘEPĚ

ŘÍJEN:              JABLÍČKO

LISTOPAD:     POLÁMAL SE MRAVENEČEK, VOJTA MARODÍ

PROSINEC:    VÁNOČNÍ POHÁDKA

LEDEN:           SNĚHULÁK

ÚNOR:            O  ZLATÉ RYBCE

BŘEZEN:         O KOHOUTKOVI A SLEPIČCE

DUBEN:           O AUTĚ, KTERÉ CHTĚLO VEN

KVĚTEN:         DÁŠEŇKA

ČERVEN:         ZLATÉ VLASY DĚDA VŠEVĚDA

Zveřejněno: 14.10.2020
FOTKY

MÁME HOTOVÉ FOTOGRAFIE,  ZASTAVTE SE PRO NĚ V MŠ ( 450 KČ).

Zveřejněno: 8.10.2020

OD ČTVRTKA 8.10. 2020 JE  JEDNO DÍTĚ ZE TŘÍDY SLUNÍČKA V POVINNÉ KARANTÉNĚ

(rodinným příslušník má potvrzený COVID - 19), čekáme na další informace zákonných zástupců dítěte   o dalším průběhu vyšetření na COVID -19.

Zveřejněno: 2.10.2020
Stravné a školné