22.-25.2. 2021 Masopust

19.února 2021  |   Předškoláci  |   Olga Částková  |   175x  |

MASOPUST 22.-25. 2. 2021

Co je to Masopust, Karneval, zvyky a tradice tohoto období

- Masopustní období je tu, smažené tradiční koblížky ...a vy si s dětmi můžete společně přečíst pohádku "O KOBLÍŽKOVI" (dvě stránky obrázkového čtení s rodiči)

- Říkanka Masopust zase potrénuji vaši paměť

- Pusťte dětem jejich oblíbenou hudbu a rej může začít, s maskou i bez ní :-) Nebo klidně vezměte bubínek, dvě vařečky a přidejte se do rytmu.  Muzika se dělá sama, když nechybí nadšení.

- Pracovní list Masopust - omalovánky s plněním úkolů (třídění podle materiálu)

- Pracovní list "Co upekl Masopust" je o počítání koláčků

- Pracovní činnost: určitě doma máte modelínu, zkuste nějaké pěkné koláčky vymodelovat, ať se dílo podaří, držíme vám palce!

- Výroba karnevalové masky v odkazu

- pohádka CHALOUPKA NA VRŠKU : JAK TO BYLO O MASOPUSTU

- Dokážete také říci jazykolam "Kmotře Petře" z pohádky? Vyprávějte příběh svými slovy, povídejte si s rodiči o příběhu.

Kmotře Petře, nepřepepřete mi toho vepře!

Jak mi toho vepře přepepříte, tak si toho vepře, kmotře Petře sníte.

o koblizkovi 1.pdf
o koblizkovi 2.pdf
omalovanka masopust.pdf
pracovni list masopust.pdf
rikanka masopust.pdf
Zveřejněno: 24.9.2021
UZAVŘENÍ MŠ

Dne 24.9. 2021 byla na zasedání Rady města Nejdek schválena žádost o uzavření MŠ ve dnech pondělí 27.9.2021 a pátek 29.10. 2021

Zveřejněno: 2.8.2021
REŽIM NÁVRATU ZE ZAHRANIČÍ

INFORMACE PRO ŠKOLY A ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ - ochranná opatření vydaná Ministerstvem zdravotnictví, s účinností od 9.7. 2021

Zvláštní pravidla platí pro děti do 6 let v MŠ - děti do 6 let nepodléhají povinnosti testování. Pokud se děti ve věku 6 let vrátí ze země s velmi vysokým rizikem nákazy, resp. s extrémním rizikem nákazy, nejsou povinny se prokázat negativním testem, ale jsou automaticky povinny zůstat v samoizolaci po dobu 7 dnů, resp. 10dnů, od vstupu do ČR.              I kdyby se podrobily testu a výledek byl negativní, není možné takto prolomit povinnost samoizolace.

Co se týká dětí, které dovršily 6 let věku, tak se na ně vztahují pravidla stejná jako pro všechny osoby vracející se ze zahraničí.

Podrobnějsí informace k nahlédnutí  v MŠ - TIŠTĚNÁ PODOBA na nástěnce v šatně.

Zveřejněno: 20.5.2021

Dne 20.5. 2021 byla MŠ  informována zástupci státní policie ČR, že se opět aktivoval výhružný email pro mateřské školy. Výhružná zpráva není nyní vůbec upřesněna, nejedná se o konkrétní datum.

MŠ přistoupí k preventivním opatřením: pobyt dětí pouze v areálu MŠ, uzamykání hlavního i bočního vchodu do MŠ,  v čase od 8 - 14 hod uzamčení branky do areálu MŠ.  Prosíme rodiče o ostražitost a sledování, kdo se v MŠ pohybuje a nachází. .

Děkujeme za pochopení a spolupráci. Ředitelka MŠ

Zveřejněno: 18.5.2021
Platby v době letních prázdnin

ms letni provoz.pdf
Zveřejněno: 24.3.2021
ZÁPIS DO MŠ

Den otevřených dveří  se z důvodu COVID-19  nekoná!

Zápis do MŠ  proběhne v ÚT 4.5. 2021 od 16 - 18 hod.

Podrobnější informace naleznete v sekci PRO RODIČE - INFORMACE K NÁSTUPU DO MŠ

Zveřejněno: 1.3.2021
OČR, ŠKOLNÉ

únor OČR - tiskopis  OČR s razítkem MŠ (k vytisknutí odkaz v aktualitách z 19/2)

březen OČR -  OČR podle nových pravidel škola již nevyplňuje,  zajišťuje stát. Od MŠ již není potřeba žádné razítko ani podpis!!!  Odkaz níže.

ŠKOLNÉ za uzavření MŠ v době 1/3 do 31/3 2021 bude v plné výši vráceno zákonným zástupcům na účty během měsíce dubna.

POVINNÁ PŘEDŠKOLNÍ DOCHÁZKA  Upozorňujeme rodiče na povinnost zpracovat zadané úkoly v době distanční výuky pro předškoláky - sekce na stránkách PRO RODIČE - PŘEDŠKOLÁCI.  Popřípadě nás kontaktovat a domluvit se.

Děkujeme za Vaši spolupráci

Zveřejněno: 19.2.2021
ŽÁDOST O OŠETŘOVNÉ

Tiskopis  je možné vytisknout zde, podle data jsou v příloze tiskopisy na tři týdny.

karantena 2021.pdf