1.-5.3.2021 O KOHOUTKOVI A SLEPIČCE

1.března 2021  |   Předškoláci  |   Olga Částková  |   336x  |

BŘEZEN 2021
 - Seznámení s pohádkou  O kohoutkovi a slepičce : povídání o povahových vlastnostech (sobeckost, lhostejnost, obětavost)
 - zaměřit se na správnou výslovnost, gramatickou správnost řeči, porozumění a vyjadřování
 - vést děti k tomu být ochoten pomoci druhému
 - všímat si probouzející se přírody po zimě a pozorovat tyto změny

• POHÁDKOVÉ ČTENÍ - společně si přečtěte pohádku, děti budou podle obrázků doplňovat slova (str. 43-45)
  • ODPOVÍDEJ NA OTÁZKY - materiál str. 46
  • PŘEVYPRÁVĚJ POHÁDKU SÁM  PODLE OBRÁZKŮ - obrázky ti pomohou vzpomenout si, jak to bylo v pohádce (str. 47-49)
  • BÁSNIČKA - str. 117

PRACOVNÍ LISTY:

• 1 - vybarvi odlišný obrázek v řadě
  • 2 - libovolně dozdob šáteček od švadlenky
  • 3 - labyrint : pomoz najít slepičce cestu ke kohoutkovi
  • 4 - rýmované bludiště : spoj mezi sebou slova, která se rýmují
  • 5 - grafomotorika: krouživými pohyby nakresli kuřátko a zrníčka, která sezobne vytečkuj

VÝROBA SLEPIČKY podle návodu

basnicka.pdf
odpovidej na otazky.pdf
pl 1. odlisnosti v rade.pdf
pl 2. satek.pdf
pl 3. labyrint.pdf
pl 4. rymovani.pdf
pl 5. grafomotorika kure.pdf
pohadka 1.pdf
pohadka 2.pdf
pohadka 3.pdf
pracovni cinnost - slepicka.pdf
vypravej sam 1.pdf
vypravej sam 2.pdf
vypravej sam 3.pdf
Zveřejněno: 24.9.2021
UZAVŘENÍ MŠ

Dne 24.9. 2021 byla na zasedání Rady města Nejdek schválena žádost o uzavření MŠ ve dnech pondělí 27.9.2021 a pátek 29.10. 2021

Zveřejněno: 2.8.2021
REŽIM NÁVRATU ZE ZAHRANIČÍ

INFORMACE PRO ŠKOLY A ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ - ochranná opatření vydaná Ministerstvem zdravotnictví, s účinností od 9.7. 2021

Zvláštní pravidla platí pro děti do 6 let v MŠ - děti do 6 let nepodléhají povinnosti testování. Pokud se děti ve věku 6 let vrátí ze země s velmi vysokým rizikem nákazy, resp. s extrémním rizikem nákazy, nejsou povinny se prokázat negativním testem, ale jsou automaticky povinny zůstat v samoizolaci po dobu 7 dnů, resp. 10dnů, od vstupu do ČR.              I kdyby se podrobily testu a výledek byl negativní, není možné takto prolomit povinnost samoizolace.

Co se týká dětí, které dovršily 6 let věku, tak se na ně vztahují pravidla stejná jako pro všechny osoby vracející se ze zahraničí.

Podrobnějsí informace k nahlédnutí  v MŠ - TIŠTĚNÁ PODOBA na nástěnce v šatně.

Zveřejněno: 20.5.2021

Dne 20.5. 2021 byla MŠ  informována zástupci státní policie ČR, že se opět aktivoval výhružný email pro mateřské školy. Výhružná zpráva není nyní vůbec upřesněna, nejedná se o konkrétní datum.

MŠ přistoupí k preventivním opatřením: pobyt dětí pouze v areálu MŠ, uzamykání hlavního i bočního vchodu do MŠ,  v čase od 8 - 14 hod uzamčení branky do areálu MŠ.  Prosíme rodiče o ostražitost a sledování, kdo se v MŠ pohybuje a nachází. .

Děkujeme za pochopení a spolupráci. Ředitelka MŠ

Zveřejněno: 18.5.2021
Platby v době letních prázdnin

ms letni provoz.pdf
Zveřejněno: 24.3.2021
ZÁPIS DO MŠ

Den otevřených dveří  se z důvodu COVID-19  nekoná!

Zápis do MŠ  proběhne v ÚT 4.5. 2021 od 16 - 18 hod.

Podrobnější informace naleznete v sekci PRO RODIČE - INFORMACE K NÁSTUPU DO MŠ

Zveřejněno: 1.3.2021
OČR, ŠKOLNÉ

únor OČR - tiskopis  OČR s razítkem MŠ (k vytisknutí odkaz v aktualitách z 19/2)

březen OČR -  OČR podle nových pravidel škola již nevyplňuje,  zajišťuje stát. Od MŠ již není potřeba žádné razítko ani podpis!!!  Odkaz níže.

ŠKOLNÉ za uzavření MŠ v době 1/3 do 31/3 2021 bude v plné výši vráceno zákonným zástupcům na účty během měsíce dubna.

POVINNÁ PŘEDŠKOLNÍ DOCHÁZKA  Upozorňujeme rodiče na povinnost zpracovat zadané úkoly v době distanční výuky pro předškoláky - sekce na stránkách PRO RODIČE - PŘEDŠKOLÁCI.  Popřípadě nás kontaktovat a domluvit se.

Děkujeme za Vaši spolupráci

Zveřejněno: 19.2.2021
ŽÁDOST O OŠETŘOVNÉ

Tiskopis  je možné vytisknout zde, podle data jsou v příloze tiskopisy na tři týdny.

karantena 2021.pdf